Zkoušky na filozofické fakultě budou dobrovolné. Ruší se i výuka do konce zimního semestru

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy (FF UK) zrušila výuku do konce zimního semestru. Zkouškové období se uskuteční podle harmonogramu akademického roku, atestace ale budou dobrovolné, stejně jako skládání státních závěrečných zkoušek. Vyplývá to z informací pro studenty fakulty.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filosofická fakulta Univerzity Karlovy

Fakulta nabízí i účast na skupinové psychologické terapii (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

O detailech budou studenty vedoucí kateder informovat v příštím týdnu. Budova fakulty na náměstí Jana Palacha, v níž student školy minulý týden zastřelil 14 lidí, zůstane uzavřena minimálně do konce ledna.

Krizová pomoc

  • Policie zřídila krizovou linku pro veřejnost, která funguje na čísle 974 823 158.
  • Linka bezpečí 116 111
  • Linka první psychické pomoci 116 123
  • Krizová linka Systému psychosociální intervenční služby pro blízké a pozůstalé 227 580 697
  • Krizové linky InIUSTITIA 773 177 636 pro česky mluvící a 773 177 844 pro anglicky mluvící
  • Krizová linka ŽIVOT 90 800 157 157
  • Univerzita Karlova pro studenty i akademiky univerzity spustila krizový chat.

V týdnu od 8. ledna mohou vyučující zorganizovat se studenty setkání, jejich účelem ale nebude výuka. I tato setkání by byla dobrovolná. Zkouškové období pak začne podle plánu od 15. ledna.

Atestace budou dobrovolné, podle situace může být jejich forma upravena. „Chceme vás ujistit, že i kdybyste nezískali za zimní semestr ani jeden kredit, budete moci v klidu pokračovat ve svém dalším studiu a v budoucnosti studium úspěšně dokončit,“ uvedla fakulta.

Na bázi dobrovolnosti se uskuteční i státní závěrečné zkoušky. „Neúčast na státních závěrečných zkouškách v lednu a únoru 2024 u nikoho neohrozí možnost v klidu a úspěšně dokončit studium, studenti přihlášení ke státním závěrečným zkouškám, kteří je nebudou chtít nyní vykonávat, budou omluveni,“ stojí v pokynech pro studenty.

Nabídka pomoci

Studujícím a zaměstnancům také fakulta nabízí účast na skupinové psychologické podpoře. První setkání se uskutečnila ve čtvrtek a v pátek, další jsou plánována na leden. Další informace o možnostech krizové pomoci jsou k dispozici na stránkách Univerzity Karlovy.

Rozložit semestr i posunout zkoušky. Filozofická fakulta zvažuje vstřícné kroky, zní z univerzity

Číst článek

Jen několik desítek minut po střelbě univerzita spustila svůj krizový chat, od té doby se na něj obrátilo asi 700 lidí. Byli mezi nimi studenti i vyučující. Chat je i nadále v provozu, ačkoliv nejvíc lidí ho využilo v prvních dnech po útoku.

Lidé, kteří se na chat obraceli, si podle mluvčího univerzity Václava Hájka často stěžovali na poruchy spánku, chtěli konzultace ohledně psychického zdraví a kam se obrátit o následnou pomoc. 

Výdej osobních věcí z budovy FF UK na náměstí Jana Palacha bude pokračovat od 4. ledna do konce měsíce, a to každý čtvrtek od 8.00 do 16.00 a každé úterý od 11.00 do 18.00 v budově UK POINT na adrese Celetná 13.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme