Po večerních bouřkách zůstalo ještě ráno bez proudu 23 tisíc domácnosti. Nejvíce na Uherskohradišťsku

Bez proudu bylo ve středu ráno v Česku po úterních bouřkách ještě 23 tisíc domácností, hlavně ve Zlínském kraji v síti firmy E.ON. V úterý večer přerušily bouřky dodávky elektřiny pro 70 tisíc domácností, ale velkou část poruch se podařilo ještě během večera odstranit. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí E.ON Martina Slavíková.

Zlín (Aktualizováno: 11:01 29. 7. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silný vítr lámal stromy a odnášel střechy i na Pohořelecku na jihu Moravy.

Silný vítr lámal stromy a odnášel střechy i na Pohořelecku na jihu Moravy. | Foto: Štěpánka Kadlečková | Zdroj: Český rozhlas

Silný vítr a déšť při bouřkách v úterý večer zasáhly hlavně Moravu, kde působily problémy v dopravě a poškodily na řadě míst elektrické vedení. Desítky poruch na vedení vysokého napětí přerušily dodávky proudu zhruba pro 70 tisíc domácností. Do středečního rána se pracovníkům firmy E.ON podařilo k síti znovu připojit 47 tisíc domácností.

Česko zasáhly bouřky a déšť. Vítr vyvracel stromy na silnice a zastavil provoz na železnici

Číst článek

Ve středu ráno ještě byly problémy s elektřinou především ve Zlínském kraji, kde bylo bez elektřiny podle Slavíkové 15 tisíc domácností. Z toho nejvíc, asi 10 tisíc, bylo na Uherskohradišťsku.

Na jihu Moravy zůstávalo bez proudu ráno 6600 domácností, většinou na Hodonínsku, a 1400 domácností bylo bez elektřiny na Vysočině. „Nejčastější příčinou poruch bylo poničené vedení kvůli stromům a větvím, které na něj v průběhu bouřky spadly,“ doplnila mluvčí E.ON.

Poruchy zaznamenala ve své síti i energetická firma ČEZ, ale v mnohem menší míře než E.ON. Například na Svitavsku a Ústeckoorlicku v Pardubickém kraji byly v úterý bez proudy stovky domácností. Dodávky elektřiny však byly ještě večer obnoveny, řekla mluvčí ČEZ pro východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme