Dohoda se Sazkou padla, potvrdil Vítek

Miliardář Radovan Vítek dnes potvrdil krach jednání s loterijní firmou Sazka. Trvá na návrhu na insolvenční řízení. Z neúspěchu jednání o osud Sazky obvinil jejího šéfa Aleše Hušáka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sazka | Foto: Marián Vojtek

Vítek tvrdí, že je největším věřitelem loterijní firmy. Dnes uvedl, že vlastní bankovní pohledávky za Sazkou v celkové hodnotě téměř jedna a půl miliardy korun, z toho necelých 950 milionů korun má být po splatnosti a úročeno vysokým sankčním úrokem.

Vítek prý vlastní také přes čtvrtinu dluhopisů, kterými Sazka financovala výstavbu vysočanské O2 areny. Právě kvůli vysokým splátkám za výstavbu areny držitelům dluhopisů, čelí Sazka problémům.

Sazka měla už včera prozradit jméno finančního investora, který má podnik zachránit před insolvencí. Na odpoledne plánovanou tiskovou konferenci ale nakonec zrušila.

Mezi Radovanem Vítkem a generálním ředitelem Hušákem nepanují zrovna vřelé vztahy. Z jedné strany zaznívají slova o kyperském bezdomovci, ze druhé pak volání po okamžité změně managementu Sazky.

Igor Maňour, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme