Dohoda v pražském Dopravním podniku zřejmě nebude

Bez konkrétních závěrů skončilo večerní jednání krizového štábu o situaci v pražském Dopravním podniku. V úterý se sejde znovu. Podle generálního ředitele firmy Martina Dvořáka se ale dá čekat, že do středy dohoda velmi pravděpodobně nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Odbory přitom daly ultimátum do středeční půlnoci, aby vedení metropole splnilo jejich požadavky. Konkrétně chtějí doplatit ztrátu podniku ve výši jedné miliardy a devíti set milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Primátor hl. města Prahy Pavel Bém (ODS) a ředitel pražského Dopravního podniku Martin Dvořák ve zpravodajském souhrnu Radiožurnálu Stalo se dnes o hrozbě stávky

Dál žádají, aby se zastavilo propouštění a ukončilo vyvádění pracovních aktivit mimo podnik, v neposlední řadě chtějí odchod ředitele transformace Radka Novotného.

Primátor hl. města Prahy Pavel Bém (ODS) odmítl odborářské požadavky na téměř dvě miliardy korun nebo na personální změny. Ve zpravodajském souhrnu Radiožurnálu Stalo se dnes zároveň potvrdil, že všechny pracovní výkony budou Dopravnímu podniku zaplaceny.

Podle ředitele pražského Dopravního podniku Martina Dvořáka už má společnost ROPID vyúčtování prokazatelné ztráty Dopravního podniku v Praze. Potvrdil sedm sporných bodů mezi vedením podniku a zástupci odborářů a vyjádřil přesvědčení, že nakonec se stávkovat nebude.

Veronika Sedláčková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme