Dokumenty firmy, která rozhoduje o státních zakázkách, ležely v popelnici

Pár dnů před rozhodováním o rozpočtu státem vlastněné společnosti PPP Centrum se na veřejnosti objevily důležité dokumenty této instituce. Materiály s označením "důvěrné" byly nalezeny v kontejneru na odpadky na pražském sídlišti Lužiny. Firma má přitom koordinovat projekty takzvaného partnerství veřejného a soukromého sektoru. tedy zakázky za desítky až stovky miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Popelnice | Foto: Jan Rosenauer

Materiál PPP Centrum z 29. prosince obsahuje podrobnosti o financování, konkrétní plány a cíle v horizontu příštích let. Na úvodní stránce je napsáno, že jde o důvěrný dokument, určený výhradně pro členy dozorčí rady firmy.

Ministerstvo financí pravost písemnosti nezpochybnilo, mluvčí Marek Zeman nicméně závažnost nálezu poněkud bagatelizuje. "Jedná se o pracovní materiál, který je určený členům dozorčí rady. Nicméně vím, že tento týden by měla dozorčí rada schvalovat financování nebo rozpočet samotného centra," uvedl Zeman.

Nález zaskočil místopředsedu hospodářského výboru Poslanecké sněmovny za ČSSD Miroslava Kapouna. "Je to naprosto skandální, jestli se takové věci, které jsou opravdu pravé, jak vy říkáte, objevují v popelnicích. To jsou prostě věci, které mě někdy překvapují, a hlavně mě překvapuje to, že z toho nejsou vyvozovány závěry," řekl Kapoun.

Další podrobnosti se dozvíte v dnešním pořadu Pod kůži, který vysíláme krátce po půl jedenácté.

Martin Hromádka, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme