Chalupu v Dolní Brusnici na Trutnovsku zachvátil v noci požár. Jeden člověk na místě zemřel

Hasiči v noci na pátek vyrazili k požáru chalupy v Dolní Brusnici na Trutnovsku. Osm jednotek přitom muselo postupovat opatrně, protože hrozilo zřícení částí budovy. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. Chalupa nakonec celá vyhořela. Jeden člověk při požáru zemřel.

Dolní Brusnice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár chalupy v Dolní Brusnici na Trutnovsku si vyžádal jednu oběť

Požár chalupy v Dolní Brusnici na Trutnovsku si vyžádal jednu oběť | Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

K požáru vyjeli hasiči Královéhradeckého kraje krátce po půlnoci. „Už při příjezdu na místo události byl požár v plném rozsahu,“ popsala mluvčí Martina Götzová. „Při likvidačních pracích museli zasahující hasiči postupovat velmi opatrně, hrozilo totiž zřícení či propadnutí konstrukcí,“ doplnila mluvčí.

Chalupa kompletně vyhořela. Při požáru zemřel jeden člověk. „Hasiči dostali informaci, že by se mohla uvnitř objektu nacházet jedna osoba, kterou skutečně při průzkumu našli. Bohužel nejevila žádné známky života, což potvrdila i přivolaná zdravotnická záchranná služba. Nikoho dalšího už jednotky ve vnitřních prostorech neobjevily,“ uvedla Götzová.

Příčinami požáru se budou zabývat vyšetřovatelé hasičů a policie. „Příčina tragické události i výše škody, kterou plameny napáchaly, jsou předmětem vyšetřování,“ potvrdila mluvčí.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme