Kvůli domácímu násilí vykázali policisté letos 1100 lidí, podle Bílého kruhu bezpečí jim chybí školení

Policisté letos kvůli domácímu násilí vykázali z domu nebo bytu přibližně stejné množství lidí jako loni. Vyplývá to z údajů organizace Bílý kruh bezpečí. Podle nich se přibližně každý desátý navíc domácího násilí dopustí opakovaně. Policisté letos od ledna do listopadu z domácnosti vykázali přes 1100 lidí. Člověk se poté nesmí do domu nebo bytu vrátit deset dní.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vykázaný člověk se do domu nebo bytu nesmí deset dní vrátit (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Podle ředitelky Bílého kruhu Petry Vitoušové by policisté vykázali ještě víc násilníků, kdyby byli lépe proškoleni.

„Ve Středočeském kraji byl pilotní projekt, v rámci kterého se policisté museli znovu proškolit v tom, co je domácí násilí. A když se takto proškolili, tak se tam zvýšil počet vykázání,“ popsala.

Mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová řekla, že školeními o domácím násilí pravidelně prochází všichni policisté. Popsala taky, kdy je možné násilníka z domácnosti vykázat. „Jestliže lze přepokládat, že se agresor dopustí nebezpečného útoku, je policista oprávněn tuto osobu vykázat,“ vysvětlila.

Vykázaný člověk se do domu nebo bytu nesmí deset dní vrátit. Tuto lhůtu není možné nijak zkrátit. Pokud by se násilník přesto vrátil, hrozí mu pokuta nebo i vězení.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme