VIDEO: Policie ukončila honičku ‚drcnutím‘ do vozu ujíždějícího muže. Řídil pod vlivem drog a ne poprvé

Policisté na Domažlicku po honičce zadrželi muže, který řídil pod vlivem psychotropních látek. Pětadvacetiletý řidič nereagoval na výzvy k zastavení, proto ho policisté na přehledném úseku zastavili nárazem do zadní části vozu. Pod vlivem drog neřídil poprvé.

Domažlice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Hlídka se za vozidlem ihned rozjela. Mladý muž na výzvy k zastavení nereagoval a vážně ohrožoval účastníky silničního provozu,“ uvedla k pronásledování auta na Domažlicku Martina Korandová z tiskového oddělení policie Plzeňského kraje.

Při policejním pronásledování se vůz řízený mužem pod vlivem drog několikrát takřka srazil s protijedoucími auty. Jejich řidičům se ale podařilo uhnout strhnutím vozu mimo vozovku.

Mladého muže v citroenu se policisté podle ní rozhodli pronásledovat, jelikož věděli, že dříve přišel o řidičský průkaz. „Věděli to na základě osobní znalosti. O řidičský průkaz přišel z důvodu pozitivního testu na omamné a psychotropní látky,“ dodala Korandová.

Policisté se pro násilné zastavení auta rozhodli nedaleko obce Folmana, kde je podle Korandové běžně vysoká koncentrace chodců. „Vybrali vhodný úsek, aby minimalizovali rozsah škod a donutili řidiče k zastavení. Na základě profesionální práce policistů nedošlo během celého zákroku k vážnému zranění,“ uvedla.

Mladý řidič měl následně pozitivní orientační test na přítomnost psychotropních látek. Policisté podle tiskové zprávy podezřívají mladíka z trestných činů obecného ohrožení a právě ohrožení pod vlivem návykové látky.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme