Ve Feriho kauze se vyměnil žalobce i vyšetřovatel. Kriminalisté se nyní soustředí na dění v jeho bytě

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri je od června prověřován kriminalisty kvůli nařčení z deliktů sexuální povahy. Deník Aktuálně.cz zjistil, že v průběhu vyšetřování došlo ke změněn vyšetřovatele i dozorového žalobce. Důvodem je změna místní příslušnosti. Police se nyní zabývají děním ve Feriho bytě, kde mělo dojít k několika případům sexuálního násilí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Feri | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Věc byla z důvodu místní příslušnosti postoupena na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3,“ potvrdil Aktuálně.cz šéf žalobců v Praze 1 Jan Lelek.

Celé území městské části Prahy 3 zabírá Žižkov. Právě tam Feri bydlel potom, co se přistěhoval do Prahy v roce 2015. Předchozí prověřování žalobce a kriminalisty přivedlo k tomu, že Feriho sexuální násilí se váže na dění v jeho bytě. 

Ženy popsaly několik sexuálních útoků od poslance Feriho. Ten přiznal nevhodné chování, pak rezignoval

Číst článek

Novou státní žalobkyní pro případ je Petra Gřivnová. Feriho kauza jí byla přidělena před měsícem. „Trestní řízení je vedeno pro podezření ze spáchání trestného činu proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti, ve věci dále probíhá prověřování,“ řekla serveru Gřivnová bez dalších podrobností.

Kauzu nově objasňují i policisté z policejního ředitelství Praha III, pod které Žižkov spadá. „Zjišťují, jestli došlo ke spáchání trestného činu nebo ne. V případu není nic nového ke zveřejnění,“ řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Bývalého poslance obvinilo několik žen ze sexuálního násilí. Jejichž svědectví v úterý zveřejnil společně Deník N a Alarm. Poté se případem začala zabývat i policie.

Feri odmítá tvrzení, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za „nevhodné“ či „nepatřičné“ chování.

svi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme