Poslanec Feri byl po napadení v Boršicích propuštěn z nemocnice. Policie zatím nikoho neobvinila

Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v Boršicích na Uherskohradišťsku, byl propuštěn z nemocnice. Dvaadvacetiletý opoziční politik tam byl převezen s řeznou ránou na zádech, propuštěn byl po vyšetření, informoval v pondělí Feri. Policie dosud nikoho neobvinila, okolnosti případu i nadále vyšetřuje, řekla mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Uherské Hradiště (Aktualizováno: 13:41 22. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec TOP 09 Dominik Feri ve volebním štábu Jiřího Drahoše. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Feri byl po útoku převezen do uherskohradišťské nemocnice. „Zašili mi ránu, udělali rentgen a vyšetření a propustili,“ napsal v SMS zprávě.

Poslance Feriho napadli dva muži. V nemocnici mu zašili ránu na zádech, po útočnících pátrá policie

Číst článek

Incident se podle policie odehrál v neděli kolem 17.00 na koštu vína v Boršicích na Uherskohradišťsku. Poslanec byl napaden na veřejném prostranství dvěma muži. Při incidentu údajně padly rasistické nadávky, Feri má z otcovy strany předky v Etiopii.

Policie dva muže zadržela, jak Radiožurnálu řekla policejní mluvčí. Oba podezřelí už byli u výslechu. „Policisté zjišťují veškeré informace, které souvisejí se samotným incidentem. Zkoumají zejména motiv útoku a zjišťují, jaké okolnosti incidentu předcházely. Podle dosud zjištěných informací se jedná o ojedinělý konflikt místního charakteru související zejména se samotným námětem akce a požitým alkoholem,“ upřesnila mluvčí Monika Kozumplíková.

„Zatím se nic nezměnilo, pracujeme na tom případu a zjišťujeme bližší podrobnosti. Obviněn dosud nikdo nebyl. K průběhu prověřování nebudeme dávat žádné informace. Jakmile budeme mít pachatele a bude obviněn, budeme o tom informovat,“ dodala.

Jel jsem na Moravu a nějací dva pánové se jali pěstí. Hele, můžeme spolu politicky nesouhlasit, ale fyzicky se nenapadáme. Snažil jsem se jim to vysvětlit, ale co se dá dělat.

17:24 – 21. 04. 2019

157 1653

Policie už v neděli uvedla, že zjišťuje, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví.

Na sociálních sítích se objevily fotografie jednoho z útočníků, který Deníku N potvrdil, že ho policie už vyslechla. Byl prý stejně jako ostatní účastníci akce opilý, konkrétní záměr v tom nebyl.

Jedu do Hradiště, saniťaci si to nenechali vymluvit. Dostal jsem pár ran do hlavy a není mi nejlíp, tak pro jistotu.

18:03 – 21. 04. 2019

14 556

Feri v pondělí na svém twitterovém účtu informoval, že jednoho z útočníků již dříve potkal. „Hrachem na stěnu, ale přeci jen: mladšího útočníka jsem nikdy předtím neviděl, nemluvil s ním, ani ho nijak neprovokoval. Staršího totéž s výjimkou, že jsem ho potkal na stejné akci dva nebo tři roky zpátky. Tehdy mi vyrazil sklenku z ruky a začal do mě strkat. Tolik k tomu.“ píše v příspěvku.

Jiří Svatoš, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme