Dominikánská republika poslala do Česka jednoho z pachatelů loupeže století

Až v Dominikánské republice skončila cesta uprchlého lupiče století Františka Hajna. Muž, který zřejmě zorganizoval krádež 154 milionů korun, si chce odpykat trest v České republice. Teď už je možná v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na místu nálezu v pražské Troji | Zdroj: ČTK

František Hajn úspěšně utíkal policii skoro deset let. Včera večer ho policie poslala do Prahy. Agentuře Mediafax to potvrdila Dina Victorianová z honorárního konzulátu v Santo Domingu.

Policie zatím mlčí s tím, že jak v Česku, tak v Dominikánské republice ještě provádí některé úkony. Zřejmě tak nechce zmařit svoji práci. Samotné zatčení už ale potvrzuje i mluvčí ministerstva spravedlnosti Petra Hrubá.

„Mohu potvrdit, že ministerstvo spravedlnosti obdrželo informaci o zadržení pana Hajna v Dominikánské republice. Další podrobnosti nám nejsou známy,“ řekla Hrubá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ sleduje redaktor Nikola Bojčev

František Hajn 16. září 2002 uloupil společně s komplici více než 154 milionů z vozu bezpečnostní agentury Group 4 Securitas. Jak policie později zjistila, organizátorem akce byl pracovník agentury František Hajn, komplicem mu byl Tomáš Půta. A z podílu na loupeži se zodpovídal i Maroš Šulej.

Muži v přestrojení za policisty zastavili pancéřové vozidlo bezpečnostní agentury. Hajn údajně vytáhl zbraň a osádce auta pohrozil taky výbušninou. Donutili osádku vydat peníze, pak zmizeli. Policie peníze dosud nenašla.

Český soud odsoudil Hajna v jeho nepřítomnosti. Za loupež si má odsedět 10 let za mřížemi. Tomáš Půta dostal 12 let, třetího obžalovaného Maroše Šuleje soud osvobodil. Hajn a Půta mají také nahradit vzniklou škodu.


Zvětšit mapu

Igor Maňour, Jakub Šídlo, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme