V pražském domově pro válečné veterány se objevil koronavirus. Klienti jsou v izolaci

V Domově Vlčí mák, který spadá pod Ústřední vojenskou nemocnici v Praze a poskytuje péči mimo jiné válečným veteránům, byly zhruba dvě desítky lidí nakaženy koronavirem. Potvrdila to mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Nakažení klienti jsou v izolaci na klinice infekčních nemocí a zaměstnanci se léčí doma. Preventivně byly zakázány návštěvy v pavilonu B, kde jsou sociální lůžka Domova Vlčí mák. Na případ upozornil server Novinky.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domov Vlčí mák spadá pod Ústřední vojenskou nemocnici v Praze | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle Zinke byla nákaza odhalena při preventivním testování zaměstnanců oddělení sociálních lůžek Domova Vlčí mák u jedné ženy. Nemocnice proto ihned zavedla opatření, aby zabránila šíření nákazy, včetně testování všech zaměstnanců i klientů, kteří mohli přijít do kontaktu s infekcí.

„Bylo otestováno již na 160 osob, pozitivní výsledek testování na přítomnost koronaviru byl zhruba u 11 procent testovaných,“ uvedla mluvčí. Doplnila, že všichni s pozitivním výsledkem jsou bez příznaků onemocnění.

Domov Vlčí mák při Ústřední vojenské nemocnici v Břevnově poskytuje sociální služby seniorům a osobám s demencí. Cílovou skupinou Domova Vlčí mák jsou váleční veteráni. Kapacita domova pro seniory je 46 lůžek, domov se zvláštním režimem má 30 lůžek.

V Praze bylo podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví dosud odhaleno 2344 případů nákazy, zhruba 1500 lidí se již vyléčilo. Hlavní město je mezi kraji ale nejvíce zasaženou oblastí v Česku. Na 100 000 obyvatel připadá ve městě 177 nakažených.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme