Dopis Tatry k armádní zakázce posuzuje ministerstvo financí

V pozadí dodávky nákladních automobilů Tatra české armádě stál bývalý voják z povolání Pavel Stošek, bez něhož by továrna lukrativní zakázku zřejmě nezískala. Za své služby měl podle některých médií dostat vysokou provizi - kolem 25 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tatra 810 | Foto: Tatra

Ministerstvo obrany zatím nechce potvrdit, jestli bývalý voják skutečně uzavřel s automobilkou smlouvu, včetně nároku na odměnu. Stošek odmítá, že by za kopřivnickou továrnu lobboval - prý jen pomáhal s vypracováním různých analýz, zajišťoval konzultace expertů a jednal s úředníky.

Požádali jsme Tatru, aby celou záležitost vysvětlila, říká mluvčí ministerstva obrany Andrej Čírtek: "Můžu potvrdit, že už jsme dostali odpověď, ve které si Tatra vymínila, že obsah bude neveřejný, protože se týká našeho obchodního vztahu. To je v pořádku, na to má samozřejmě právo. Tento dopis předáme k posouzení ministerstvu financí, zda odpovídá podmínkám řádného nakládání s majetkem."

Tatra má dodat armádě plných 550 nových nákladních automobilů za více než 2 a půl miliardy korun. Někteří vládní ale i opoziční poslanci už delší dobu celou zakázku kritizují. Ministerstvo obrany mělo podle nich vypovědět firmě smlouvu a vypsat otevřené výběrové řízení.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme