Na dálnici D2 stojí před hranicemi se Slovenskem kolona kamionů, táhne se už 15 kilometrů

Na dálnici D2 je na přechodu Lanžhot-Brodské směr Slovensko v sobotu ráno opět asi patnáctikilometrová kolona kamionů. Vyplývá to z informací na webu ŘSD Dopravniinfo.cz. Problém je už na hranicích Slovenska s Maďarskem, které také zavedlo na přechodech přísná opatření kvůli šíření koronaviru. Dlouhé kolony na hranicích se tvoří od úterý.

Lanžhot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona kamionů (ilustrační foto). | Zdroj: CNC / Profimedia

Zatím nejdelší kolony byly třicetikilometrové, a to v úterý a ve středu, dosahovaly zhruba k Rakvicím. Ve čtvrtek se utvořila asi patnáctikilometrová kolona, v pátek její délka dosáhla zhruba deseti kilometrů.

Policie: Buřty v kufru nás nezajímají. Na chaty lidé smí, musí ale dodržovat omezení

Číst článek

V sobotu ráno (před 8.00) začíná mezi Ladnou a sjezdem na Břeclav. Levý jízdní pruh ale zůstal volný pro osobní vozy.

Přes Lanžhot se kvůli komplikované dopravní situaci na slovenské dálnici v úterý odpoledne dostalo ve vlnách zhruba vždy 100 kamionů, přechod byl jinak uzavřený. Ve středu byl přechod otevřený až k večeru, následně se opět zavíral. Ve čtvrtek se zavíral zhruba v 11.00, řidiči měli použít exit 48 a přechod Hodonín-Holíč.

O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené. Z vydaných restrikcí existují výjimky, například pro lidi jezdící přes hranice za prací.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme