Pražský maraton omezí hromadnou dopravu. Policie žádá řidiče, aby se vyhnuli centru města

Z důvodu konání maratonskému běhu, který odstartuje v 9.00, bude v neděli omezena doprava v centru Prahy. Policisté budou postupně zastavovat provoz po celé trase maratonu, informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Změny se dotknou i řady tramvajových a autobusových linek, naopak metro bude posíleno.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžecký závod odstartuje v neděli v 9.00 ze Staroměstského náměstí (ilustrační snímek) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Běžecký závod odstartuje v neděli v 9.00 ze Staroměstského náměstí a povede centrem města po obou březích Vltavy. Předpokládaný konec je kolem 16.00.

Maraton v zimě. Kipruto si i ve dvou stupních věří na rekord, amatérští běžci by měli začít volněji

Číst článek

Podrobný přehled změn zveřejnil pražský dopravní podnik na svém webu (ZDE). Pro dopravu v centru města doporučuje podnik použít přednostně metro, které bude mít posílený provoz.

Vyhnout se centru

Po celé trase budou policisté a městští strážníci podle aktuální situace řídit a uzavírat dopravu. „Jednotlivé úseky budou uzavřené na nezbytně nutnou dobu a poté, co jimi proběhne poslední závodník, bude v těchto úsecích provoz opět obnoven,“ ujistil Daněk.

Policie žádá řidiče, aby respektovali její pokyny, a pokud možno se tak centru města vyhnuli.

Kvůli běhu budou v neděli upraveny trasy řady tramvajových a autobusových linek, a to přibližně v době od 8.45 do 16.15.

Omezení v neděli 5. května | Zdroj: Pražská integrovaná doprava

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme