Dopravní nehody si v dubnu vyžádaly méně obětí než loni, od začátku roku zemřelo 143 lidí

Letos v dubnu zahynulo při dopravních nehodách v Česku 40 lidí, což je o šest méně než loni. Počet obětí nehod od začátku roku do konce dubna je ale vyšší než loni. V roce 2019 zemřelo v prvních čtyřech měsících roku na silnicích 134 lidí, kdežto letos už 143. Vyplývá to z předběžných údajů policie. Počet obětí nehod za letošní rok je tak zatím nejvyšší od roku 2016, kdy bylo zemřelých za leden až duben také 143.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počet obětí nehod od začátku roku do konce dubna je ale vyšší než loni. Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Nejtragičtějším dubnovým týdnem se stal ten poslední, kdy za pouhé čtyři poslední dny měsíce dubna zemřelo 13 lidí.

Například v pondělí při srážce vlaku a auta u Nýřan na Plzeňsku zemřeli tři lidé, z toho dvě děti ve věku 17 a pět let. O několik dní později zemřel v nemocnici i řidič auta.

V březnu Češi méně bourali. Za první tři měsíce roku 2020 ale zemřelo na silnicích víc lidí než loni

Číst článek

V úterý zemřeli na Brněnsku dva motocyklisté, jeden se střetl s dodávkou u Modřic u Brna a druhý narazil u Smolína do stromu. Ve středu zase zemřel motocyklista u Měchenic nedaleko Prahy, když vjel na uzavřený opravovaný úsek silnice.

Právě motorkáři tvoří velkou část obětí letošních dubnových nehod. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý ve čtvrtek řekl, že počet úmrtí motocyklistů stoupl letos v dubnu z loňských šesti na 14, což může podle něj souviset i s pěkným počasím.

Podle vedoucího oddělení BESIP Tomáše Neřolda zemřelo letos na silnicích už 20 motocyklistů, což je nejhorší bilance od roku 2007. „Tragická statistika za první čtyři měsíce roku je o to více alarmující, že v březnu a dubnu byla v platnosti omezení pohybu v souvislosti s koronavirovou krizí,“ uvedl.

Na závažných nehodách se podle něj podílí zejména nepřiměřená rychlost, ale také nevyježděnost motorkářů na jaře a špatný odhad stavu a profilu silnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme