Rozlitý výživový koncentrát pro dobytek uzavřel v Praze Strakonickou ulici. MHD nabírá zpoždění

Strakonická ulice v Praze je před Lahovickým mostem ve směru z centra uzavřena. Důvodem je znečištění vozovky kapalinou, která unikla z nádrže převážené v nákladním autě. Policie odklání dopravu Dostihovou ulicí. Vyplývá to z informací pražských hasičů a Jednotného systému dopravních informací.

Praha (Aktualizováno: 9:04 12. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují na Strakonické ulici v Praze | Foto: HZS Praha

„Na nákladním vozidle ve Strakonické ulici se poškodila nádrž s kapalinou, která částečně unikla na komunikaci,“ uvedl na twitteru mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Dodal, že podle zjištění chemiků se jedná o výživový koncentrát pro dobytek. Hasiči nyní spolu s majitelem nákladu zajišťují likvidaci znečištění.

„Látka neunikla do vodního zdroje, je potřeba její likvidace na komunikaci. Na místo velitel zásahu povolal specializovanou jednotku, která látku odstraní v délce tří kilometrů. Je tedy předpoklad, že likvidace potrvá delší dobu,“ upřesnil před osmou hodinou Kavka. Podle mluvčího pražského magistrátu Víta Hofmana bude Strakonická ulice uzavřena pravděpodobně až do poledních hodin.

Do zastávek Lahovice a Lahovičky nejezdí autobusy. Linky 129, 172, 241, 244, 246, 247, 261, 314, 317, 318, 321, 334, 338, 360, 361, 390 jezdí odklonem a spoje nabírají asi 40 minut zpoždění. 

„Místo je nutné objíždět přes Pražský okruh, zpoždění spojů narůstá a bude se přenášet i na spoje v opačném směru,“ uvádí Dopravní podnik. 

cen, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme