Dopravě v Praze se mělo ulevit - místo toho chaos

Dopravní situace v Praze je vážná. Otevření Jiráskova a Libeňského mostu automobilové dopravě nijak nepomohlo. Policie proto řidičům doporučuje, aby se vyhnuli komunikacím navazujícím na Jiráskův most a zejména pak na Resslovu ulici. Současně s Jiráskovým mostem bylo otevřeno Rašínovo nábřeží a část Podolského nábřeží. Situace se měla zlepšit také ve Strakonické ulici, kterou se po povodních podařilo opravit. Bude možné jezdit ve všech jízdních pruzích. Naopak Palackého most je vyhrazen jen pro městskou hromadnou dopravu a nebudou ho moci používat ani držitelé karet D. Kvůli povodním ale stále nejsou pro individuální dopravu průjezdné kromě Palackého i mosty Štefánikův, Čechův, Mánesův a Legií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolona vozidel před křižovatkou | Foto: Jan Rosenauer

Dopravní situaci v Praze by mělo částečně ulehčit dnešní znovuotevření Libeňského a Jiráskova mostu. Oba totiž byly po srpnových záplavách pro motoristy neprůjezdné.

Řidiči jsou ale změnami spíše zmatení. Více Českému rozhlasu řekl mluvčí policie Jan Holub: "Pokud se týče vozidel jedoucích z Prahy 5 přes Jiráskův most na Prahu 2, tak dále rovně jet nemohou neboť je tále uzavřena Resslova ulice a tudíž jim nezbývá než odbočit doprava na Palackého náměstí. Totéž v opačném směru, kde se tvoří kolony již v Žitné ulici, z vozidel které jedou z Anglické ulice nebo z magistrály. Ty zpravidla směřují na Karlovo náměstí, odkud rovněž nemohou odbočit do Resslovy ulice, a proto musí odbočit do ulic jiných.

Jak ale Radiožurnálu potvrdil mluvčí Magistrátu hlavního města Martin Kupka, s otevřením mostů jsou spojena další dopravní opatření: "Nadále nebude možné využít takové to rychlé spojení mezi Jiráskovým mostem a magistrálou. Řidiči se budou muset stáčet dolů doprava na Rašínovo nábřeží a jakoby od vltavského údolí stoupat až Svobodovou případně Vnislavovou ulicí. V případě Libeňského mostu - tam jsou další opatření v Dělnické ulici, která se stává jednosměrnou. Znamená to pro řidiče, že se nedostanou Dělnickou ulicí od Libeňského mostu k ulici Komunardů, ale jsou tam další dvě cesty, jednak na jih a jednak na sever v ulici u Uranie."

Všechna omezující dopravní opatření jsou podle Kupky nastavena, tak aby v Praze měla naprostou prioritu městská hromadná doprava.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme