‚Zrychlete, za tři minuty odjíždím.‘ Policisté zadrželi řidiče autobusu pod vlivem pervitinu

Policistům se během středeční kontroly na autobusových nástupištích u zastávky Nádraží Holešovice podařilo zajistit řidiče veřejné dopravy pod vlivem pervitinu. Během přestávky si zřejmě chtěl od dealera koupit novou dávku. Policie ho proto obvinila z obecného ohrožení a přechovávání omamných látek, za což mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus MHD Praha

Ilustrační foto. | Foto: Archiv DPP, Petr Hejna | Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Poté, co chtěli hlídkující policisté zkontrolovat podezřelou osobu s bohatou drogovou minulostí, všimli si, že se dealer dal do řeči s jedním řidičem autobusu, který po jejich příchodu značně znervózněl.

Drogy zajištěné na pneumatice autobusu | Zdroj: Policie ČR

Nejprve ho policisté propustili, protože jim řidič oznámil, že musí za pár minut odjet na pravidelnou linku. Následně si ale všimli, že místo nasednutí do vozu se muž podezřele dlouho zdržoval u levé přední pneumatiky.

Mezi tvrdými drogami vede pervitin. Uživatelů prudce přibylo, už nemá nálepku látky pro spodinu

Číst článek

Zde policisté našli odloženou krabičku od cigaret, ve které se nacházel pytlíček s více než padesáti gramy pervitinu. Při zkoušce se poté zjistilo, že řidič už pod vlivem této drogy je. Orientační měření následně potvrdil i laboratorní rozbor.

Muž proto čelí obvinění z obecného ohrožení ve stadiu pokusu, protože se pod vlivem drog chtěl vypravit s cestujícími na trasu k zoologické zahradě. V případě odsouzení mu pak hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, informoval web Policie České republiky.

Zajištěný pervitin | Zdroj: Policie ČR

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme