Další nehoda u Přáslavic na dálnici D35. Střetla se tři auta, jeden člověk je zraněný

Dopravu na dálnici D35 u Přáslavic ve směru na Lipník nad Bečvou uzavřela zhruba na 2,5 hodiny nehoda dodávky a dvou nákladních aut. Jeden z řidičů byl zraněn. Zhruba od 20:30 je již komunikace v místě nehody průjezdná s omezením. Od víkendu jde již o několikátou vážnou nehodu v této oblasti. Nehoda se stala na 279. kilometru, zhruba o dva kilometry dál je dálnice uzavřena v obou směrech kvůli rozdrcenému povrchu.

Olomouc (Aktualizováno: 22:22 22. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dálnici D35 se střetla tři auta, nehoda má jednoho zraněného. (Ilustrační foto) | Zdroj: Hasiči Olomouc

„Komunikace v místě dopravní nehody je již průjezdná s omezením. Zprovozněn je pouze levý jízdní pruh po 281. kilometr D35. Od tohoto místa začíná další objízdná trasa a to až po 290. kilometr D35 z důvodu oprav poškozeného dálničního povrchu,“ uvedla mluvčí policie.

Hasiči z dodávky museli vyprostit zaklíněného řidiče, následně jej předali záchranné službě a asistovali při transportu. „K vyproštění jsme využili hydraulické nůžky a rozpínák, odstranili jsme celé dveře a řidiči jsme museli opatrně vyprostit nohy zaklíněné pod palubní deskou. Poté jsme jej na páteřní desce vytáhli z vozu ven,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Jen o několik kilometrů dále, mezi 290 a 281. kilometrem je dálnice v obou směrech uzavřena. V sobotu zde kvůli vysokým teplotám praskla a poté se zvlnila vozovka.

Popraskaná dálnice D35 zapříčinila nehodu pěti aut, zůstane uzavřená nejméně týden. Zraněno je 10 lidí

Číst článek

K opravě stavbaři používají rychle tuhnoucí směs betonu. Automobilový provoz by v tomto dálničním úseku, který je od soboty v obou směrech uzavřený, měl být obnoven ve čtvrtek.

Několikátá nehoda

V této oblasti od víkendu řeší policisté již několik nehod. V pondělí na stejném místě havarovalo nákladní a osobního auto, nehoda se obešla bez zranění, dálnice byla uzavřena zhruba na tři hodiny.

V sobotu kvůli zvlněné vozovce na D35 havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění.

V neděli se stala tragická nehoda u Přáslavic na silnici I. třídy č. 35 ve směru jízdy od Přáslavic k dálnici D35. Řidič nákladního auta se v místě sjezdu k dálnici, v nepřehledné pravotočivé zatáčce, začal otáčet přes dvojitou plnou čáru. Přehlédl přitom šedesátiletého motocyklistu, ten se snažil brzdit ale nakonec s motocyklem havaroval; záchranářům se ho již zachránit nepodařilo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme