VIDEO: Auto srazilo policistu kontrolujícího zákaz cestování mezi okresy. Zraněn byl lehce, už je v práci

Policistu, který na Benešovsku s vojáky kontroloval dodržování vládních protikoronavirových opatření, srazilo minulý pátek auto. Když se ho snažil zastavit a zkontrolovat, vůz podle záznamu nehody pokračoval dál. Policista se snažil uskočit, ale nepodařilo se mu to. Jak serveru iROZHLAS.cz řekla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková, jeho zranění byla lehká a už je zpět ve službě.

Benešov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nehoda se stala 26. března krátce před čtvrtou hodinou odpoledne. Policista z obvodního oddělení spolu s vojáky prováděl kontroly v rámci mimořádných opatření, která jsou v současné době platná,“ popsala Suchánková s tím, že k nehodě došlo na silnici I/3 u odbočky na Čtyřkoly ve směru od Prahy na Tábor.

VIDEO: Podívejte se, jak policie používá zastavovací pás. Při honičce pomohl zastavit zdrogovaného řidiče

Číst článek

„Při stavění řidiče osobního vozu Mercedes došlo k tomu, že řidič osobního vozu zastavujícího policistu srazil,“ dodala mluvčí. Řidič ihned po nehodě zastavil a podílel se na pomoci policistovi. Toho převezli bezprostředně po nehodě do benešovské nemocnice, kde se podrobil řadě vyšetření.

Ta prokázala, že jeho zranění jsou jen lehká. „Ještě téhož dne byl po vyšetřeních propuštěn do domácího léčení a už od úterka je znovu ve službě,“ doplnila Suchánková.

Záznamem, který má server iROZHLAS.cz k dispozici a který zachycuje dopravní nehodu natočenou policejní kamerou, se už nyní podle Suchánkové zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Nešlo o agresi

Přestože bližší informace k vyšetřování nehody, které provádí dopravní policisté z Benešova, nechtěla mluvčí komentovat, odmítla, že by v tomto případě šlo o záměrnou agresi vůči policistovi.

VIDEO: Policie zasahovala ve třech ilegálně otevřených podnicích v Praze. Objevila také kokain

Číst článek

„Určitě se to nestává každý den, ale jestli sledujete situaci v celé republice, tak čas od času k takovým případům (agrese – pozn. red.) dochází, ale asi to nelze slučovat s touto dopravní nehodou,“ řekla Suchánková.

I podle Policejního prezidia se jedná o zcela ojedinělý případ. „Kromě tohoto případu neevidujeme žádný podobný incident v souvislosti s prováděním kontrol dodržování vládních opatření,“ sdělil serveru iROZHLAS.cz mluvčí Policejního prezidia David Schön.

Předseda Nezávislého odborového svazu Policie České republiky Tomáš Machovič řekl, že se policisté s agresí setkávají denně. Jde ale hlavně o slovní útoky. „Spíš si myslím, že je to frustrace lidí, únava z bezpečnostních opatření, pomáhá tomu samozřejmě i počasí,“ řekl.

S nepříjemnými situacemi se setkávají jak policisté hlídkující na silnicích, tak na ulicích. „Občas nějaké narážky od lidí jsou k tomu, proč to děláme, proč nás k tomu pan ministr (Jan Hamáček – pozn. red.) nutí, jestli s tím souhlasíme. Ale naši příslušníci jsou dostatečně vycvičení na to, aby věděli, že úkoly musí plnit tak, jsou jim nařízeny,“ dodal.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme