Dopravní nehoda na Teplicku si vyžádala tři oběti, další zraněný skončil v nemocnici

Na silnici mezi Teplicemi a Bílinou ve čtvrtek zemřeli tři lidé, dalšího zraněného odvezli záchranáři do nemocnice. Podle hasičů zřejmě jeden z kamionů při srážce tří aut smetl lidi, kteří pracovali na silnici.

Pňovičky (Teplicko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní nehoda (ilustrační snímek) | Zdroj: Profimedia

Nehoda se stala na silnici první třídy u Pňoviček na Teplicku. Do nemocnice záchranáři odvezli člověka se středně těžkým zraněním. Řekl to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Je to spolu s lednovou nehodou na Písecku letos nejtragičtější nehoda. Srážka dvou aut si tam vyžádala rovněž tři lidské životy.

Doprava na hraničních přechodech do Polska kolabuje. Dálnice D1 je uzavřená kvůli nehodě

Číst článek

U nehody zasahoval podle Voleníka také záchranářský vrtulník. Zdravotníci resuscitovali jednoho ze zraněných, měl být letecky dopraven do traumacentra v Ústí nad Labem. Přes veškerou snahu záchranářů se ale člověka oživit nepodařilo. Dva lidé tak zemřeli bezprostředně po nehodě, třetí po neúspěšném oživování.

„Komunikace první třídy číslo 13 je pro dopravu v obou směrech uzavřená,“ řekl mluvčí teplické policie Daniel Vítek. V místě se tvoří dlouhé kolony, policisté odklánějí dopravu. Objížďka je možná přes Pňovičky. Doba uzavírky se podle policie nedá zatím odhadnout. „Uzavírka bude trvat určitě několik hodin,“ dodal Vítek. Podle webu policie by silnice měla být uzavřená do 21.00.

Čtvrteční nehoda, při které na Teplicku zemřeli tři silničáři, je nejtragičtější svého druhu v posledních letech. Naposledy zemřel pracovník údržby letos v březnu, kdy u obce Bačálky na Jičínsku srazilo osobní auto dva silničáře, jeden u nich nepřežil. V říjnu 2015 pak na dálnici D5 srazilo u Prahy nákladní auto muže, který čistil u svodidel kanálové svody. Na místě zemřel. Vážné nehody, kdy někdo srazil silničáře při práci, se staly také v září 2015 na kilometru 63,5 dálnice D5 nebo v lednu 2018 na dálnici D10 u Mladé Boleslavi, v obou případech pracovníci údržby vyvázli s těžkými zraněními.

Ústecký kraj - úplná uzavirka silnice I. třídy č 13 mezi Bilinou a Teplicemi v obou směrech z důvodu tragické dopravní nehody. Tvoří se kolony, policisté na místě řídí dopravu.

11:28 – 16. 04. 2020

5 34

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme