Připravili jsme 40 opatření, které mají snížit počet dopravních nehod, oznámil ministr Kremlík

Stát připravil pro příští rok více než 40 opatření, které by měly pomoci snížit počet dopravních nehod. K nejvýznamnějším změnám patří revize trestů za přestupky, vznik programu pro recidivní řidiče a vytvoření systému o místech nehod. Na úterní tiskové konferenci to uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Kremlík

Vladimír Kremlík | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mezi hlavní opatření, které chce ministerstvo dopravy v příštím roce prosazovat, patří legislativní změny, jako je úprava trestů za dopravní přestupky, včetně úpravy bodového systému. Ten by měl více postihovat nejzávažnější přestupky. Další změnou by mohl být vznik rehabilitačního programu pro recidivní řidiče.

D1 nemá dostatečnou kapacitu, dva pruhy jsou zoufale málo, tvrdí dopravní expert Budský

Číst článek

Vzniknout by měl také nový informační systém, který by měl vyhodnocovat místa nehod a informovat o nich, včetně zpráv o aktuálních opravách a uzavírkách v provozu. Stát ho následně chce využívat při případné úpravě těchto úseků.

Další programy připravené Radou vlády pro příští rok se týkají preventivních kampaní, dopravní výchovy či posílení provozu. Vedle toho podle Kremlíka rada připravuje dlouhodobější opatření pro období do roku 2022.

Na opatřeních se dohodla Rada vlády pro bezpečnost silničního provozu. Letos obnovila svou činnost po dvou letech a jejími členy jsou vedle zástupců ministerstva dopravy také představitelé resortů vnitra a školství, policie, pojišťoven a automobilového průmyslu.

Česku se dlouhodobě nedaří snižovat následky fatálních dopravních nehod. Do konce listopadu při nich zemřelo 513 lidí, oproti loňsku se počet obětí nezměnil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme