Dopravní nehody si loni vyžádaly 571 obětí. Zřejmě poslední je řidič, který sjel na Silvestra do rybníka

Při dopravních nehodách loni v Česku zemřelo 571 lidí, což je o 69 víc než o rok dřív. Předběžná čísla ze Silvestra upřesnil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Tragická bilance je nejhorší za tři roky. V samotném prosinci se počet usmrcených proti předchozímu roku zvýšil o šest na 51. Úplné údaje o nehodách a jejich následcích dopravní policie zveřejní 8. ledna.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: LZS HK

Lerch upřesnil předběžné a neúplné číslo ze silvestrovského odpoledne. V nemocnici podle středočeské policie zemřel řidič, který na Silvestra odpoledne sjel do rybníka Harasov na Mělnicku.

Při nehodě na Mělnicku skončilo auto v rybníce. Pro řidiče letěl vrtulník, nikoho dalšího potápěči nenašli

Číst článek

Obětí nehod za celý rok bylo naposledy více v roce 2015, kdy na českých silnicích zahynulo 660 lidí. V následujících dvou letech mrtvých ubývalo na 545 předloni a 502 v loňském roce.

Usmrcených bylo loni podle dostupných informací nejvíc v srpnu a září, kdy při dopravních nehodách zemřelo shodně 64 lidí. Nejméně obětí si vyžádal únor, bylo jich 21. Následoval březen s 28 mrtvými.

Podle organizace Besip, která v Česku koordinuje bezpečnost silničního provozu, se na negativní bilanci loňského roku nejvíce podepsaly fatální nehody motocyklistů a obětí přibylo také mezi chodci. Mezi nejčastější příčiny tragických nehod patřila nepřiměřená rychlost a nepozornost řidičů. V počtu usmrcených na milion obyvatel je ČR zhruba v průměru Evropské unie na 15. příčce, uvedl Besip.

V prosinci si nejvíce obětí podle dostupných čísel vyžádal den před Štědrým dnem, bylo jich pět. Dva lidé 23. prosince zemřeli při srážce převozové sanitky a osobního auta u obce Nové Heřminovy na Bruntálsku. Čtyřicetiletá řidička zahynula na Svitavsku po nárazu auta do stromu, 89letý řidič u Semil narazil do betonové propusti. V Brně osobní auto srazilo sedmačtyřicetiletého muže, který zemřel při převozu do nemocnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme