Tragická neděle na českých silnicích: při nehodách zemřeli čtyři lidé

Při dopravních nehodách zemřeli na českých silnicích už čtyři lidé. K nejhorší srážce došlo na Bruntálsku, kde se čelně střetlo osobní auto s převozovou sanitkou. Řidič osobního auta a jeho spolujezdec na místě zemřeli. Další čtyři lidé utrpěli zranění. Srážku se stromem nepřežila řidička na Svitavsku. Na Semilsku pak zemřel starší muž, který vyjel mimo silnici a narazil do betonové propusti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loni podle statistik Besipu zemřelo mezi 23. prosincem a Silvestrem při tragických nehodách na silnicích pět lidí. | Foto: Fotobanka pxhere.com | Zdroj: CC0 Public Domain

Havárie u obce Nové Heřmínovy na Bruntálsku se stala kolem poledne.

„Z dosud nezjištěných příčin měl řidič osobního vozu při průjezdu zatáčkou vyjet do protisměru, kde následně došlo k čelnímu střetu obou vozidel,“ uvedl mluvčí moravskoslezské policie Richard Palát.

Pozor na zbytkový alkohol a nepozornost, varují policisté řidiče. Konec roku bývá nejrizikovější

Číst článek

Dvacetiletý řidič vozu značky Opel a jeho o dva roky mladší spolujezdec zemřeli na místě. Dalšího spolujezdce museli hasiči a záchranáři resuscitovat, vrtulník ho přepravil do nemocnice. Zranění utrpěl podle Paláta také řidič sanity a dva transportovaní lidé.

Silnice 45 mezi Bruntálem a Krnovem byla po dobu zásahu zcela uzavřena, provoz byl obnoven krátce po 15.30.

Loni pět mrtvých za celé svátky

Další tragické nehody se v neděli staly v Pardubickém a Libereckém kraji.

Mezi Radiměří a Hradcem nad Svitavou na Svitavsku zemřela odpoledne čtyřicetiletá řidička. Jela ve voze značky Mercedes směrem od Radiměře. V pravotočivé zatáčce vyjela mimo vozovku a s vozem narazila do stromu.

Při dopravní nehodě ve Slaném u Semil pak odpoledne zemřel 89letý řidič. S vozem Peugeot 206 vyjel mimo silnici a narazil do betonové propusti.

Loni podle statistik Besipu zemřelo mezi 23. prosincem a Silvestrem při tragických nehodách na silnicích pět lidí.

Anna Horáčková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme