Dopravní odbory dál povede Pomajbík, stávku zatím nechystají

Odborový svaz dopravy povede i nadále dosavadní předseda Luboš Pomajbík. Při volbě na celostátním sjezdu neměl protikandidáta. Dopraváci celý den diskutovali především o dopadu vládních reforem, které považují za nespravedlivé.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka. Pochod odborářů Prahou. Poslední zastávka – Úřad vlády.

Stávka. Pochod odborářů Prahou. Poslední zastávka – Úřad vlády. | Foto: Filip Jandourek

Jak po svém zvolení řekl Luboš Pomajbík, dopraváci nejsou ochotni se s přístupem vlády smířit. Sami ale zatím neplánují protest podobný červnové stávce, která na celý den ochromila veškerou veřejnou dopravu.

„Jsme připraveni se jakékoli akce aktivně zúčastnit, ale s tím, že do ní musí jít širší spektrum kolegů a veřejnosti,“ uvedl Pomajbík.

Takový protest však považuje za krajní řešení. „Stávka nebyla naším cílem, naším cílem bylo dohodnout přijatelnou podobu reforem a na to vláda vůbec nereagovala a předkládala reformy tak, jak jsou – považujeme je za asociální, nespravedlivé a dopadají jen na některé části obyvatel,“ dodává šéf Odborového svazu dopravy.

Jan Herget, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme