V kancelářích libereckých dopravců zasahovala policie, devět lidí si vyslechlo obvinění

V budově Dopravního podniku města Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) a v dopravní společnosti BusLine zasahovala ve čtvrtek policie. Českému rozhlasu to řekla mluvčí dopravní firmy Martina Poršová. Zásah potvrdil i mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Ten posléze uvedl, že celkem bylo obviněno devět lidí, z nichž tři vyšetřovatelé zadrželi. Další detaily nesdělil.

Praha (Aktualizováno: 17:12 19. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V budově Dopravního podniku města Liberce a firmě BusLine zasahovala ve čtvrtek policie | Foto: Šárka Škapiková

Není jasné, zda čtvrteční akce souvisí s nedávným zásahem v budově úřadu Libereckého kraje, v ČSAD Liberec a poradenské firmě Nexia.

V obou firmách ve čtvrtek byli vyšetřovatelé Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).

„Kriminalisté provádějí úkony trestního řízení,“ řekl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej.

Odpoledne dodal, že obviněno bylo devět lidí, tři z nich policie zadržela. Další informace ale neposkytl a ani nepotvrdil, že by oba případy souvisely.

„Měli jsme asi patnáctiminutovou návštěvu, kdy si přišli pro dvě věci, vzali si je a odešli. Předložili požadavek, naši lidé jim vydali, co chtěli. Nejsme schopni z toho nic vydedukovat,“ řekl předseda představenstva BusLine Radek Chobot.

Mluvčí dopravního podniku Martina Poršová přítomnost policistů potvrdila, o co se zajímali, ale sdělit odmítla.

Vyšetřovatelé protikorupční policie zasahovali na počátku dubna také na Krajském úřadě v Liberci, ČSAD Liberec a v poradenské firmě Nexia. Zajímali se o materiály související se zajištěním dopravní obslužnosti.

Šárka Škapiková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme