Investiční ředitel dopravního podniku Tulák nabídl rezignaci. Podle anonymní stížnosti funkci zneužíval

Člen představenstva pražského dopravního podniku a jeho investiční ředitel Filip Tulák dal ve středu k dispozici svou funkci. Důvodem je anonymní dopis vinící jej z pochybení, kterých se měl dopustit při svém předchozím působení. Tulák nařčení odmítá. Zda v dopravním podniku zůstane, rozhodnou zástupci koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský dopravní podnik (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Radní mohou z pozice valné hromady pražského dopravního podniku pověřit dozorčí radu, aby jej odvolala. 

Tulákovo rozhodnutí přivítal primátor Zdeněk Hřib (Piráti). „Hlídáme, aby městské firmy vedli bezúhonní lidé s dostatečnou odborností. Jsme rádi, že z pražského dopravního podniku nakonec rezignoval Filip Tulák. Byli jsme od počátku proti jeho jmenování a opakovaně upozorňovali na jeho nepřijatelnost koaliční partnery,“ řekl Hřib.

Praha se inspiruje Ostravou. Za lístky v tramvajích zaplatíte od dubna kartou

Číst článek

„Já mám svědomí čisté, a pokud koalice usoudí, že chce na mém místě někoho jiného, budu rozhodnutí respektovat. Chápu, že úklid po předchozím vedení někoho děsí, mě ne. Já mám zájem pokračovat a z anonymu strach nemám,“ uvedl Tulák.

Nakreslený příběh

V anonymním dopise pisatel či pisatelé uvedli, že Tulák měl v minulosti například zneužívat svého postavení v dopravním podniku, rozdělovat zakázky nebo prosazovat svou společnost Integoo Integrated Solutions, která nabízí bezpečnostní technologie. Dopis je podepsán jménem zaměstnanců dopravního podniku a odborářů. Tulák dopis označil za „slátaninu skutečných (ověřitelných) údajů vytržených z kontextu a s nakresleným příběhem“.

Primátor Hřib: Libeňský most se začne opravovat až v roce 2023. Problémem jsou rozpočet i dokumentace

Číst článek

Tulák byl v minulosti vedoucím odboru investic dopravního podniku. Dozorčí radou byl do představenstva podniku jmenován loni 19. prosince. O den později jej představenstvo zvolilo investičním ředitelem.

Pražský dopravní podnik je největší městskou firmou, zaměstnává skoro 11 tisíc lidí. V Praze provozuje linky metra, tramvají, autobusů a lanové dráhy. Město dává na provoz podniku ročně více než 13 miliard korun. Od loňského prosince má podnik nového generálního ředitele, kterým se stal bankéř Petr Witowski. Ve funkci nahradil Martina Gillara.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme