‚Nepamatujeme obdobný případ.‘ Dopravní podnik propustil řidiče, který byl pod vlivem pervitinu

Pražský dopravní podnik k pátku 21. září ukončil pracovní poměr s řidičem autobusu MHD, kterého ve středu přistihli policisté pod vlivem drog. Uvedla to mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Muž byl ve službě pod vlivem pervitinu, a navíc měl u sebe balíček s drogou. Řidič je proto podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, z pokusu o obecné ohrožení a z přechovávání omamné a psychotropní látky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský dopravní podnik (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Dopravní podnik okamžitě po zjištění případu postavil řidiče mimo službu. „K dnešnímu dni s ním byl ukončen pracovní poměr. Nepamatujeme obdobný případ mezi řidiči autobusů,“ řekla Řehková. Podle pracovního řádu řidič nesmí nastoupit na směnu pod vlivem psychotropních látek. Dopravní podnik namátkově mezi řidiči provádí orientační vyšetření dechovou zkouškou a orientační vyšetření na jiné návykové látky.

Z Karlova náměstí na Černý most. Dívky se během závodu svezly v kabině strojvedoucího, věc řeší policie

Číst článek

Policii k řidiči nevědomky přivedl dealer drog. Ve středu kolem 13.00 si totiž kriminalisté všimli muže s drogovou minulostí, který se u stanice metra Nádraží Holešovice bavil s řidičem městského autobusu. Policisté se rozhodli dealera zkontrolovat, přičemž řidič odešel ke svému autobusu. Řidič pak na sebe upoutal pozornost tím, že se dlouho zdržel u kola svého vozu.

50 gramů pervitinu

Policisté následně na pneumatice našli krabičku s krystalickou látkou. Řidič přiznal, že obsahuje přes 50 gramů pervitinu. Že v těle řidiče koloval pervitin, potvrdily i testy provedené ve zdravotnickém zařízení.

„Pro trestný čin obecné ohrožení ve stadiu pokusu je řidič stíhán proto, že už během kontroly žádal kriminalisty, aby svou činnost zrychlili, neboť on má dle jízdního řádu zhruba za tři minuty naložit cestující a odjíždět směr zoologická,“ sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Pozornosti kriminalistů neunikne ani drogový dealer. Podle vyjádření řidiče autobusu to byl právě on, kdo drogu přinesl a nabídl mu ji k prodeji.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme