Dopravní podnik ušetřil během stávky 3 miliony korun

Dopravní podnik hlavního města Prahy na odborářské stávce vydělal. Při čtvrtečním ochromení dopravy v metropoli poprvé v historii nevyjelo metro, ve vozovnách zůstaly asi dvě třetiny tramvají a autobusů. Na mzdách, energiích a nižším počtu spojů společnost ušetřila asi 8,5 milionu, z čehož je ale třeba odečíst ztráty na jízdném a pokuty v objemu kolem 5 milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní podnik Praha, MHD (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

Tři miliony korun šéfovi dopravního podniku radost neudělaly. Ředitel Martin Dvořák řekl, že přebytek považuje spíše za velké plus, než mínus, protože nebyla zajištěna doprava. Proto je prý absurdní uvádět, že poskytovatel městské hromadné dopravy na stávce vydělal.

Dvořák dále upozornil, že úspora je sice vyšší než tržba, škody jsou ale nevyčíslitelné kvůli znevěrohodnění toho, co má fungovat 365 dní v roce, sedm dní v týdnu a dvacet čtyři hodin denně. Účet za stávku ovšem není kompletní, Ropid ještě neřekl, kolik bude třeba zaplatit za náhradní autobusy.

Petr Kořínek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme