Dopravní policie se připravuje na konec prázdnin, velkou akci ale neplánuje

Při dopravních nehodách umírá ročně v Česku podle statistik nehodovosti v průměru dvacet dětí. Loni jich zahynulo 17. Nejčastěji umírají děti jako spolujezdci v autech a dále jako chodci. Za prvních sedm měsíců letošního roku zemřely na přechodech pro chodce už tři děti. Údaje zveřejnila policie v souvislosti s koncem prázdnin, kdy se očekává tradičně silný provoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostně - dopravní akce na R4 | Foto: Pavel Pavlas

Policie ale v souvislosti s koncem prázdnin žádnou velkou akci nepřipravuje. "Co se týká dopravně-bezpečnostních akcí, ředitelství dopravní policie neplánuje, že by vyhlásilo nějakou ' megaakci'. Bude to v dikci jednotlivých krajských ředitelství - na základě předchozích zkušeností a na základě vyhodnocení situace. Protože nemá význam dělat velkou plošnou akci v regionu, kde je klid," říká ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

Silný provoz se na konci prázdnin čeká nejen na příjezdových trasách, ale i například kolem supermarketů. Ty si vezme policie na mušku. Tradičně pak budou policisté v prvních zářijových dnech střežit přechody u škol.

"Smyslem je nejenom tam stát a dívat se jak děti přecházejí, ale i preventivně působit - vysvětlovat jim pravidla silničního provozu. Případně upozorňovat a řešit ty řidiče, kteří nezastaví třeba před přechodem pro chodce," uvedl Tržil.

Petr Kološ, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme