Dopravní značka zimní výbava, která se dnes objeví na D1, zatím nebude platit

Na dálnici D1 se začínají montovat nové dopravní značky - zimní výbava. Zatím ovšem nebudou platit. Silničáři je sice namontují, hned potom je ale budou muset zakrýt. Problém je v tom, že firma, která bude značky umísťovat, nemá dodatkové tabulky. Ty jasně říkají, že povinnost mít zimní obutí platí pouze pokud je teplota vzduchu pod pět stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značka "zimní výbava" | Foto: Automix.centrum.cz

Podle firmy, která značky zimní výbava umísťuje, prý ministerstvo dopravy zadalo zakázku bez dodatkových tabulek. Zatím budou proto značky zakryté látkou nebo přeškrtnuté oranžovým pruhem.

Na začátku příštího týdne se od ministerstva dopravy dozvíme, jak to s dodatkovými tabulkami bude. Zatím se pro řidiče nic nemění, říká mluvčí ministerstva Karel Hanzelka:

"Jakmile se zhorší počasí - začne mrznout nebo sněžit, tak ty značky uvedeme do provozu a budou platit. Ještě mezitím řešíme to, co s dodatkovou tabulkou. V pondělí by definitivně mělo být jasno. Jedna z variant je ta, že bude pod tou značkou do budoucna dodatková tabulka, kde bude napsáno, že platí při teplotách pod plus pět stupňů Celsia. Druhá varianta je, že za teplého počasí budeme tu značku dočasně zakrývat. Takže pro tyto dny se pro řidiče nic nemění - na dálnici sice značka bude, ale bude dočasně neplatná."

Resort ministra dopravy Aleše Řebíčka rozhodl o povinnosti mít zimní výbavu na poslední chvíli. Pouhý den před platností nové značky. Povinnost jezdit se zimními pneumatikami má platit od listopadu do dubna.

Řidičům za porušení povinnosti hrozí pokuta dva tisíce korun nebo ztráta jednoho trestného bodu.

Alžběta Havlová, Tereza Janouškovcová Bartůňková, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme