Dopravu na D8 zablokovala havárie cisterny s benzinem

Dálnici D8 u Lovosic na Litoměřicku zablokovala nad ránem v obou směrech nehoda cisterny s benzinem. Nákladnímu vozu začaly hořet pneumatiky. Další cisterna s benzinem havarovala večer na Domažlicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona aut | Foto: Jan Rosenauer

Cisterna na D8 začala hořet kolem 03:00. Podle mluvčího ředitelství HZS Ústeckého kraje Lukáše Marvana požár vznikl technickou závadou na brzdném systému návěsu.

Hasiči nyní asistují u přečerpávání cisterny, ve které bylo 36.000 litrů benzinu. Policie odklání dopravu po silnici I/15 přes lovosickou průmyslovou zónu. Provoz by měl být obnoven během dopoledne.

Z cisterny uniklo do okolí asi sto litrů benzinu, který hasiči zlikvidovali. Látka se podle mluvčí litoměřické policie Aleny Romové do půdy nevsákla a ekologické škody nevznikly. Škoda na vozidle byla vyčíslena na dva a půl milionu korun.

Další nehoda cisterny s benzinem uzavřela prakticky na celou noc silnici mezi obcemi Semošice a Křenovy na Domažlicku. Podle operačního důstojníka tamních hasičů hrozila dokonce exploze.

Hasičské jednotky přečerpaly 8000 litrů benzínu, který po kolizi s osobním autem vytékal z cisterny. Referát životního prostředí teď rozhoduje, co se bude dít se zeminou. Není vyloučena kontaminace. Z osobního auta vyprostili hasiči zraněnou osobu.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Veronika Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme