Dopravu na D8 zablokovala havárie cisterny s benzinem

Dálnici D8 u Lovosic na Litoměřicku zablokovala nad ránem v obou směrech nehoda cisterny s benzinem. Nákladnímu vozu začaly hořet pneumatiky. Další cisterna s benzinem havarovala večer na Domažlicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona aut | Foto: Jan Rosenauer

Cisterna na D8 začala hořet kolem 03:00. Podle mluvčího ředitelství HZS Ústeckého kraje Lukáše Marvana požár vznikl technickou závadou na brzdném systému návěsu.

Hasiči nyní asistují u přečerpávání cisterny, ve které bylo 36.000 litrů benzinu. Policie odklání dopravu po silnici I/15 přes lovosickou průmyslovou zónu. Provoz by měl být obnoven během dopoledne.

Z cisterny uniklo do okolí asi sto litrů benzinu, který hasiči zlikvidovali. Látka se podle mluvčí litoměřické policie Aleny Romové do půdy nevsákla a ekologické škody nevznikly. Škoda na vozidle byla vyčíslena na dva a půl milionu korun.

Další nehoda cisterny s benzinem uzavřela prakticky na celou noc silnici mezi obcemi Semošice a Křenovy na Domažlicku. Podle operačního důstojníka tamních hasičů hrozila dokonce exploze.

Hasičské jednotky přečerpaly 8000 litrů benzínu, který po kolizi s osobním autem vytékal z cisterny. Referát životního prostředí teď rozhoduje, co se bude dít se zeminou. Není vyloučena kontaminace. Z osobního auta vyprostili hasiči zraněnou osobu.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Veronika Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme