Co nestihl doručit, si nosil domů, policisté u něj našli na 150 zásilek. Muži hrozí až 5 let vězení

Zhruba 150 nedoručených zásilek objevili policisté v bytě třiadvacetiletého mladíka, který pracoval u doručovací společnosti. Muž uvedl, že jejich doručování nestíhal, a zásilky si proto nosil domů. Chtěl je prý doručit později, což se však již nestalo. Nyní mu hrozí v krajním případě až pět let vězení, informoval mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Prostějov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Balík, doručení, zásilka. (ilustrační foto)

Muž se k činu přiznal a uvedl, že svou práci v rámci pracovní doby nestíhal. (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia

Muž je obviněn z porušení tajemství dopravovaných zpráv. Obviněný se tohoto skutku podle policie dopouštěl v červnu a červenci 2018, kdy jako zaměstnanec doručovací společnosti různým adresátům nedoručil téměř 150 zásilek. „Muž se k činu přiznal a uvedl, že svou práci v rámci pracovní doby nestíhal, a proto si nedoručené zásilky nosil domů s úmyslem je doručit později,“ uvedl policejní mluvčí.

Doručovatelé nestíhají. ‚Založte malé firmy a vozte zásilky pro nás,‘ vyzývá Amazon veřejnost

Číst článek

Zásilky však již v bytě zůstaly, muž nakonec dostal výpověď ze zaměstnání a krátce poté jej v těchto dnech kriminalisté obvinili, doplnil Kořínek.

V Olomouckém kraji nejde o ojedinělý případ, naposledy neotevřené dopisy a poukázky našli pracovníci firmy v Rapotíně na Šumpersku. Tam skončily v kontejneru na tříděný odpad. Šlo o více než 90 nerozbalených zásilek – různých dopisů a poukázek.

Podobný případ vyšetřovali loni také prostějovští policisté, rozsah byl však podstatně větší. Tehdy šlo o osm pytlů nedoručených zásilek, které zůstaly v jednom z prostějovských bytů po předchozí nájemníci, která pracovala jako doručovatelka. Objevil je po jejím vystěhování majitel bytu. Podle policie se mezi nimi našlo i 112 otevřených zásilek. Bývalou doručovatelku policie vypátrala na Slovensku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme