Dostál: Vláda nemá vůči ČT pravomoci

Ministr kultury Pavel Dostál odmítl požadavek předsedy Poslanecké sněmovny Václava Klause, aby vláda urychleně zasáhla do rozrůstajícího se sporu v České televizi. Podle Dostála totiž vláda nemá vůči ČT žádné pravomoci a navíc by tento její krok mohl být považován za snahu Zemanova kabinetu ovládnout veřejnoprávní televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Myslím si, že vláda, premiér, ani ministr kultury, který je odpovědný za sdělovací prostředky, nyní nemůže v této záležitosti zasáhnout, neboť by to mohlo být vnímáno jako snaha vlády ovládnout ČT. Vláda vůči ČT nemá ani žádné kompetence, má je pouze Poslanecká sněmovna prostřednictvím Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, kterou zvolila. Proto podporuji svolání mimořádného zasedání sněmovny,“ řekl Dostál a dodal, že situací v ČT by se nyní měla co nejdříve zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta podle něho „jako jediná může v tomto problému rozhodnout a vyvodit patřičné důsledky“.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme