Dostál: Vláda nemá vůči ČT pravomoci

Ministr kultury Pavel Dostál odmítl požadavek předsedy Poslanecké sněmovny Václava Klause, aby vláda urychleně zasáhla do rozrůstajícího se sporu v České televizi. Podle Dostála totiž vláda nemá vůči ČT žádné pravomoci a navíc by tento její krok mohl být považován za snahu Zemanova kabinetu ovládnout veřejnoprávní televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Myslím si, že vláda, premiér, ani ministr kultury, který je odpovědný za sdělovací prostředky, nyní nemůže v této záležitosti zasáhnout, neboť by to mohlo být vnímáno jako snaha vlády ovládnout ČT. Vláda vůči ČT nemá ani žádné kompetence, má je pouze Poslanecká sněmovna prostřednictvím Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, kterou zvolila. Proto podporuji svolání mimořádného zasedání sněmovny,“ řekl Dostál a dodal, že situací v ČT by se nyní měla co nejdříve zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta podle něho „jako jediná může v tomto problému rozhodnout a vyvodit patřičné důsledky“.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme