Dostavbě dálnice D11 až do Hradce by už nic nemělo stát v cestě

Dostavbě dálnice D11 až do Hradce Králové by už nic nemělo bránit. Ředitelství silnic a dálnic se totiž po několikaletých vyjednáváních dohodlo s farmářkou Ludmilou Havránkovou. Kvůli jejím pozemkům musela být zatím dálnice provizorně ukončena v polích asi šest kilometrů před městem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D11 | Foto: www.rsd.cz

To, že téměř 15 let trvající spor spěje k vyřešení, potvrdil advokát Ludmily Havránkové Pavel Černohous. "V zásadě došlo k dohodě o tom, co by mělo být obsahem smlouvy, ale jestli bude podepsaná během několika týdnů ... Já doufám, že ano."

Smlouvu si však ke schválení mimořádně vyhradila vláda. "Pokud smlouva bude schválena vládou, bude možné zažádat o stavební povolení na zbytek tohoto zhruba dvoukilometrového úseku včetně mimoúrovňové křižovatky Kukleny," upřesnila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

Další postup popisuje ředitel pražské pobočky ŘSD Robert Wolf. "Archeologický průzkum, jakožto první nutná další součást přípravy výstavby, by mohl započít koncem tohoto roku."

A kdy by chybějící úsek dálnice mohl být podle mluvčí Vápeníkové dokončen? "Pokud získáme stavební povolení v polovině příštího roku, tak by se mohlo jezdit ve druhé polovině roku 2009."

Dostavba dálnice D11 až do Hradce Králové vyjde zhruba na miliardu korun.

Marika Táborská, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme