Dotační aféra se rozrůstá. Policie obvinila špičky České unie sportu Janstu a Boháče

Policie obvinila kvůli sportovním dotacím další čelné představitele českého sportu, tentokrát šéfa České unie sportu Miroslava Janstu a generálního sekretáře Jana Boháče. Server iROZHLAS.cz kontaktoval všechny obviněné, potvrdili ho ale pouze Jansta a Boháč.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovní funkcionář Miroslav Jansta | Zdroj: ČTK

Jako první informaci přinesl server Aktuálně.cz, podle něhož jde o rozdělování peněz z dotačního programu III, pro činnost sportovních organizací, který vypsalo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Informaci potvrdili serveru iROZHLAS.cz Boháč i Jansta. "Mohu potvrdit, že jsem byl v této věci obviněn," řekl Jansta. "Mohu potvrdit, že jsem včera převzal obvinění a dal ho svým právníkům," řekl Boháč s tím, že dál se zatím vyjadřovat nechce, protože se zatím neseznámil s jeho obsahem.

Dotační aféra: Pelta s Kratochvílovou vybírali členy komise, která rozdělovala peníze

Číst článek

Manažer komunikace České unie sportu Jiří Uhlíř řekl, že o obvinění unie nic neví, ale připravují oficiální prohlášení.

Ve stejné kauze byl dříve obviněn dnes už bývalý přeseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta. Toho detektivové zatkli 3. května při rozsáhlé razii.

Kriminalisté ho následně kvůli machinacím s dotacemi obvinili ze tří přečinů (zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku). Z vazby byl propuštěn po 35 dnech.

Společně s ním figuruje v případu i Simona Kratochvílová, někdejší náměstkyně na ministerstvu školství.

Hana Mazancová, Petr Jadrný, miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme