Doživotí pro Virguláka platí, soud potvrdil trest za vraždy tří taxikářů

Doživotní trest pro Davida Virguláka za vraždy tří taxikářů v hlavním městě platí. Nejpřísnější možné potrestání mu v úterý pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Podle rozsudku zastřelil Virgulák trojici náhodně vybraných mužů proto, aby si opatřil peníze na drogy. Šestatřicetiletý muž vinu popíral.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Virgulák u soudu. Za vraždu tří taxikářů dostal doživotí. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

První taxikář zemřel v lednu 2014, další dva během jediné noci v dubnu téhož roku. Virgulák si pokaždé zastavil taxi a nechal se odvézt na odlehlé místo. Tam řidiče střelil zezadu do hlavy a okradl ho. S vozem se pak vrátil a zaparkoval jej v centru města.

"Zůstává nesporným a nezpochybnitelným, že pachatelem trestné činnosti byl právě obžalovaný David Virgulák," vysvětlil předseda soudního senátu Martin Zelenka, proč soudci zamítli mužovo odvolání.

Nadprůměrně inteligentní, jeho resocializace je ale nemožná, píše soudkyně o vrahovi taxikářů

Číst článek

V autech zavražděných taxikářů se našly Virgulákovy pachové stopy. Všechny tři skutky spojuje také stejný typ zbraně, kterou však policie nenašla. Virgulák, jenž byl v minulosti dvacetkrát soudně trestán za krádeže, měl navíc u sebe peněženku jedné z obětí, a to krátce po vraždě. Hájil se tím, že ji našel.

"Kombinace dvou zásadních důkazů - množství pachových stop zajištěných na místě všech tří trestných činů a nález peněženky poškozeného krátce po trestné činnosti - obžalovaného jednoznačně usvědčují," konstatoval Zelenka.

Lednová vražda dvaačtyřicetiletého taxikáře se podle obžaloby pravděpodobně stala na silnici nedaleko Luk pod Medníkem. Další dvě těla - šedesátiletého a pětadvacetiletého muže - zanechal pachatel na cyklostezce u Uhříněvsi. V noci mezi druhou a třetí vraždou kontrolovala Virguláka policie v Praze 2, kde vnikl na oplocený pozemek. Soudy se ale přiklonily k názoru státního zástupce, že muž přesto mohl oba skutky stihnout.

Psi kecaj a jako Kajínek

"Nemám s touhletou taxikářskou aférou vůbec nic společnýho, až na to, že jsem našel tu peněženku," prohlásil v závěrečné řeči Virgulák. "Já to řeknu na rovinu: já bych ty psy nejradši zastřelil, protože kecaj," poznamenal k pachovým stopám. Policie ho prý chtěla uškvařit. "Kajínkova éra skončila a moje začala," dodal.

Doživotní trest si v českých věznicích bez započtení Virguláka aktuálně odpykává 48 pachatelů, z toho tři ženy.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme