Doživotní trest za brutální vraždu neteře

Doživotní trest udělil Krajský soud v Ostravě pětadvacetiletému Vladimíru Bayerovi, který brutálním způsobem zavraždil svou sedmiletou neteř Moniku z Moravského Berouna na Bruntálsku. Soudce při vynášení rozsudku zdůraznil, že jde o mimořádný případ, kdy obžalovaný zcela plánovitě a krutě zbavil života dítě. Podle psychologů už Bayer není schopen resocializace. V minulosti byl totiž za vraždu už jednou odsouzen. Obžalovaný, který se léčí na rakovinu, po celou dobu procesu vinu popíral.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Státní zástupce Jaroslav Kandráč byl s verdiktem spokojený. "Obžalovaný je těžký psychopat, kterému již není pomoci a trest si plně zaslouží."

Předseda senátu řekl, že vina obžalovaného byla jednoznačně prokázána. Nejasný však zůstává motiv. Znalci se shodli na třech možných motivech. Svým příbuzným chtěl způsobit bolest, protože mu odešla družka k jinému muži, nebo se chtěl Moniky zbavit, protože mohla promluvit o jeho sexuálních deviacích, a také mohlo hrát roli to, že trpí smrtelnou nemocí a chce se mstít za svůj osud. "Nevylučuji také pouhou závist, že někdo dítě má a on o něj přišel, protože ho družka opustila," dodal Kandráč.

Podle obžaloby Bayer na neteř čekal před školou. Přivedl ji domů a tam ji přinutil napsat výhrůžný dopis. Pak jí vložil do úst kapesník a přelepil jej páskou. Kolem krku pak dívce utáhl škrtidlo. Po několika minutách školačka zemřela. Tělo ukryl ve své kůlně na dvoře domu do staré ledničky společně s mrtvou kočkou.

Andrea Brtníková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme