Drábek oznámí, kolik peněz půjde pro poskytovatele sociálních služeb

Poskytovatelé sociálních služeb by se dnes měli od ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) dozvědět, kolik peněz by letos ještě mohli dostat. Organizace, které se starají o postižené lidi, seniory a další potřebné, si dlouhodobě stěžují na nedostatek financí. Podle nich hrozí omezení nebo rušení služeb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Drábek | Foto: Filip Jandourek

Neziskové organizace, které se starají o zdravotně postižené nebo o lidi v azylových domech dostali v prvním kole celkem 6 miliard korun. Zbývá rozdělit ještě 190 milionů. Dalších 140 milionů ministr Drábek organizacím slíbil na začátku dubna, přispět by podle něj měly hlavně kraje.

„Necelých sedm procent hradí kraje. A to ještě ve velmi vysokém rozmezí, řádově od jednoho procenta například ve Zlínském kraji, až po nějakých 12 procent v Praze. Takže podíl krajů je velmi různorodý a poměrně nízký,“ řekl ministr Drábek.

Poskytovatelé uspěli jen zhruba ze třetiny, původně žádali o půl miliardy navíc. Podle zástupců poskytovatelů hrozilo kvůli nedostatku peněz uzavření víc než 200 služeb. Dopadlo by to na 25 tisíc klientů. Nicméně desítky služeb už stejně skončily. Dotace se totiž každoročně snižují.

Alžběta Havlová, Lenka Jansová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme