Drábek: Postup policie v zatýkání na ministerstvu práce považuji za skandální

Kvůli korupci v zakázce ministerstva práce a sociálních věcí za 64 milionů korun si policisté odvedli dva vysoké představitele resortu. Prvního náměstka Vladimíra Šišku a ředitele odboru IT Milana Hojera policisté obvinili z podplácení. Jejich šéf z TOP 09 Jaromír Drábek označil postup policie za skandální. Něco takového si navíc podle svých slov nedovede představit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Drábek | Foto: Filip Jandourek

Drábek si prý neumí vysvětlit, jakým způsobem může první náměstek na ministerstvu někoho podplatit, ale věří, že mu policie v dohledné době dá dostatečné informace, aby se k celé věci mohl postavit.

„Pro mě je to samozřejmě velmi obtížná situace, protože s prvním náměstkem Šiškou spolupracuji řadu let, je to jeden z mých nejbližších spolupracovníků,“ řekl ministr práce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dění kolem ministerstva práce shrnul ve Stalo se dnes na Radiožurnálu reportér Petr Sehnoutka

Údajně ani neví, o jakou zakázku by mělo jít. Podle všeho ale policii zajímá tendr za 64 milionů korun z evropských fondů na takzvanou systemizaci práce v rezortu. Tu získaly letos v lednu společnosti Hewlett-Packard a MSM informační systémy. První z nich věc nechce komentovat, druhá firma se nevyjádřila vůbec.

Podle poznatků Nadačního fondu proti korupci ale právě druhá jmenovaná firma měla mít vazby na lidi přímo na ministerstvu.

Obvinění náměstka ministra je závažná věc, myslí si politici

Číst článek

Stejně jako premiér Petr Nečas považuje Drábek celou věc za vážnou. „Situace, kdy první náměstek ministra je z něčeho obviněn a ministr se to ani na žádost nedozví od policie dříve, než se to dozví veřejnost nebo média, je podle mě skandální," prohlásil.

Policie zatkla náměstka ministra práce a šéfa IT resortu. Podezírá je z korupce

Číst článek

Opozice stejně jako kandidátka TOP 09 na hejtmanku v Ústeckém kraji Karola Haasová vyzvaly ministra práce k rezignaci, Drábek ale o žádných krocích v současnosti neuvažuje, protože podle svých slov nemá relevantní informace.

ČRo 1 - Radiožurnál, Petr Sehnoutka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme