Drábek v roli ministra končí. Nejvíc si pochvaluje přípravu penzijní reformy

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek za TOP 09 je poslední den v úřadu. Na svou funkci před necelým měsícem rezignoval. Jeho demisi zanesl premiér Petr Nečas (ODS) na Hrad a prezident Václav Klaus ji přijme. Drábek si pochvaluje, že se mu podařilo připravit penzijní reformu a zjednodušení výplat sociálních dávek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) | Zdroj: ČTK

„Hlavně také sloučení některých dávek, zejména u zdravotně postižených. To znamená zjednodušení systému z administrativního a finančního hlediska nákladů na správu a na druhou stranu zaměření na konkrétního člověka, na konkrétního klienta, konkrétní potřeby konkrétního člověka,“ řekl Drábek.

Naopak jako chybu vidí to, že se zatím nepodařilo dostat víc dětí z ústavů do rodin. Pomoci tomu měl zákon o sociálně-právní ochraně dětí.

„Jde o to, aby ohrožené děti v rodinách, které mají nějaký sociální problém, tak aby dostaly mnohem lepší pomoc. Aby mohly zůstat v rodině a nemusely jít do ústavů. Také jde o to, aby byly lepší podmínky pro náhradní rodinnou péči,“ dodal Drábek.

Jaromír Drábek na funkci ministra rezignoval kvůli vyšetřování jeho bývalého náměstka Vladimíra Šišky. Ten je podezřelý z podplácení při veřejné zakázce.

Zatím není jisté, jak dlouho bude resort práce a sociálních věcí bez ministra. Drábka by měla nahradit bývalá senátorka a členka TOP 09 Ludmila Müllerová. Termín jejího jmenování ale dosud známý není.

Václava Marešová, Martina Spěváčková, ak, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme