Drábkův exnáměstek Šiška byl propuštěn z vazby. Ovlivňování svědků prý nehrozí

Bývalý náměstek ministerstva práce a sociálních věcí Vladimír Šiška byl propuštěn z vazby. Podle státního zástupce už policie vyslechla všechny svědky a nehrozí jejich ovlivňování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý první náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

Vladimír Šiška a bývalý ředitel odboru informatiky na ministerstvu práce Milan Hojer měli firmě OK Systém nabídnout zakázku, nadhodnocenou o 20 milionů korun.

Výměnou za to měla společnost stáhnout svoji stížnost k antimonopolnímu úřadu na způsob, jakým ministerstvo pořídilo od jiné firmy systém pro výplatu sociálních dávek.

Ministr práce a sociálních věcí za TOP 09 Jaromír Drábek kvůli kauze odejde na konci října z funkce.

Jak on sám dnes uvedl, jméno nového člověka v čela ministerstva by mělo být známé na konci tohoto týdne. Podle jeho slov má při výběru nového ministra hlavní slovo lídr strany Karel Schwarzenberg.

Odcházející minisztr Drábek také poznamenal, že za Šiškou se po propuštění na návštěvu nechystá:

„Neuvidím se s ním, protože nechci, aby byla jakkoli zpochybňována vyšetřovací fáze. Podával jsem svědeckou výpověď a z toho vyplývá, že bych nerad, aby bylo zpochybňováno naše případné setkání z hlediska účelu vyšetřování.“

Jakub Šídlo, mkp, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme