Dráhy budou na první den v novém roce posilovat vlakové spojení

Konec roku bývá i časem velkých přesunů, lidé jezdí na hory nebo za svými rodinami. Dopravu budou České dráhy posilovat hlavně od prvního ledna, kdy se lidé budou vracet do práce a do škol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Během svátečních dnů je cestujících o něco méně. Více cestujících máme především před začátkem svátků, kdy jsme posilovali vlaky,“ říká mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský.

České dráhy také počítají s tím, že jak svátky budou končit a lidé se budou vracet do zaměstnání od svých rodin a přátel, tak se podstatně zvýší nárůst zájmu o cestování.

Na poslední den roku se proto chystají speciální spoje. O silvestrovské noci jezdí zvláštní vlak z Olomouce a z Brna do Bystřice pod Hostýnem. Souvisí to s pravidelnou mší na vrchu Hostýnu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na poslední den roku se chystají speciální spoje. Hovoří o tom na Radiožurnálu mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský

Prvního ledna České dráhy počítají s posilováním pravidelných vlaků a jednak s vypravením zvláštních vlaků.

„Letos bude jezdit nově ze Vsetína, z Valašského Meziříčí posilový rychlík, který jede zhruba patnáct minut před rychlíkem Košičan, který bývá pravidelně v tyto dny velmi vytížený,“ popisuje.

Lidé z Valašska tak mohou využit pohodlnější posilový spoj.

A co bude novinkou na Českých drahách v roce 2013? Do provozu mají být uvedeny další desítky nových a modernizovaných souprav.

„Cestující se budou moci těšit na pohodlnější a komfortnější cestování včetně poskytování hi-fi připojení k internetu ve vybraných vlacích,“ vysvětluje.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme