Draslovka Kolín dostala další pokutu

Česká inspekce životního prostředí vyměřila Draslovce Kolín pokutu za lednový únik kyanidu do Labe. V důsledku havárie byly podle inspekce poškozeny povrchové vody v úseku od Kolína až po Mělník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labe v Kolíně | Foto: Povodí Labe

Jedovatý kyanid poškodil vodní ekosystémy na 83 kilometrech toku a v řece uhynuly tisíce ryb. Jak řekla Radiožurnálu mluvčí inspekce Ivana Awwadová, rozsudek zatím není pravomocný.

"V současné době probíhá 15denní lhůta pro odvolání. Aby se zabránilo podobným případům v Draslovce, jsou v této souvislosti rozhodující již provedená okamžitá opatření i připravovaná nápravná opatření, která v budoucnosti zabrání nežádoucím únikům a povedou rovněž ke zlepšení procesu čištění odpadních vod," připomněla Ivana Awwadová.

Středočeský krajský úřad udělil LZ Draslovka pokutu 400.000 korun za to, že podnik havárii pozdě ohlásil, a 50.000 korun za to, že neměl včas uzavřenu pojistnou smlouvu.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme