Tisíce kusů šperků za 32 milionů. Finanční správa pořádá netradiční dražbu, prodává zabavené zlato

Finanční správa ve středu pořádá dražbu tisíců kusů šperků – od zlatých náramků přes prsteny po náhrdelníky. Celkem jde o třináct kilogramů zlata s odhadovanou hodnotou 32 milionů korun, jejich vyvolávací cena byla 10 600 000. Mluvčí finanční správy Tomáš Weiss ale věří, že netradiční dražba vyvolá větší zájem a může vynést až třikrát tolik.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden ze souborů zlatých šperků, které draží Finanční správa

Jeden ze souborů zlatých šperků, které draží Finanční správa | Zdroj: Finanční správa ČR

Šperky jsou rozdělené do devíti dražeb, v každé z nich jsou minimálně stovky kusů šperků – řetízky, náušnice, prsteny, náramky a další. Největší sbírka má přes dva tisíce kusů a tři kilogramy. Její aktuální cena je na víc než dvou milionech a sedmi stech tisících.

Knopflerova kytara se vydražila za 693 000 liber. Nejméně čtvrtinu celého výtěžku dá hudebník charitě

Číst článek

Naopak nejmenší soubor obsahuje necelých 400 kusů, za něj zájemci zaplatí zhruba 800 tisíc korun. Do dražby se může zapojit každý přes aplikaci elektronických dražeb, do které se zájemci můžou registrovat třeba přes bankovní identitu nebo datovou schránku.

„Zabavené šperky byly dováženy občany turecké národnosti na lince Istanbul – Praha. A z následného fingovaného prodeje do Německa nebyla řádně do rozpočtu odváděna DPH,“ popisuje mluvčí finanční správy Tomáš Weiss.

Všechny dražby končí ve středu, liší se ale jednotlivé časy. První skončí v 10.00, druhá v poledne. Detaily k dražbě najdou zájemci na webu Finanční správy v aplikaci elektronických dražeb, kde lze nyní obdobně získat také auta, oblečení nebo třeba klimatizaci.

Vít Andrle Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme