Drobil odložil cestu do Ostravy. Neví, jak by místním pomohl

Ministr životního prostředí Pavel Drobil odložil plánovanou cestu do Severomoravského kraje. Při svém nástupu do úřadu slíbil, že dnes bude v Ostravě řešit problémy s kvalitou ovzduší a protipovodňová opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

Severomoravští politici vkládají do Drobila velké naděje. Věří, že jim jako politik z jejich regionu pomůže bojovat právě se znečištěným ovzduším. Ministr však cestu o dva týdny odložil. Hlavně proto, že do úterý musí premiéru Petru Nečasovi předložit programové prohlášení za svůj resort.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr Drobil zatím nemá Ostravě co nabídnout

Jeho mise prý navíc nebyla dobře připravena a Drobil zatím neví, jaké řešení by místním lidem mohl nabídnout.

„Cesta do takhle postiženého regionu ministra životního prostředí musí obsahovat nějaké zásadní sdělení směrem k základním problémům, které tam jsou. Nechci tam přijít s nějakými obecnými frázemi nebo konstatováním stavu,“ řekl Drobil.

„Myslím si, že občané v Moravskoslezském kraji velmi dobře ví, jak na tom jsou. To jim nemusí přijít říct žádný ministr, ani úředník z Prahy. Oni chtějí slyšet, jak s tím budeme bojovat,“ dodal ministr životního prostředí.

Igor Maňour, Lucie Husárová 1, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme