Drobil se bude bránit. U soudu

Místopředseda ODS a exministr životního prostředí Pavel Drobil se chystá očistit své jméno u soudu. Z funkce ministra odešel proto, že byl nařčen, že z prostředků Státního fondu životního prostředí (SFŽP) chce financovat svou politickou kariéru i ODS. Vyplynulo to ze slov jeho bývalého poradce Martina Knetiga, která nahrál odvolaný ředitel SFŽP Libor Michálek. Ten také upozornil na možné machinace v souvislosti s rekonstrukcí pražské čističky odpadních vod. Kvůli těmto svým tvrzením se bude muset bránit u soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Drobil | Foto: Marián Vojtek

„Já si neumím představit, jaká korupce by na ministerstvu životního prostředí mohla být v souvislosti s pražskou čističkou, když celá dotace na pražskou čističku byla rozhodnuta řídícím výborem 2. 11. 2009, čili tři čtvrtě roku před mým nástupem," řekl Drobil Rádiu Česko a dodal:

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ondřeje Černého je místopředseda ODS Pavel Drobil.

"Státní fond vzhledem k tomu, že to je velký projekt, tak tady ani nemá ty zásadní rozhodovací pravomoci, ty jsou v Bruselu, celá veřejná zakázka je v rukou magistrátu hlavního města Prahy. Ministerstvo životního prostředí nemá ani svého zástupce ve výběrové komisi. Někdo tady veřejně do éteru plácne: Oni se rozhodli navýšit zakázku o 3 miliardy a získat pro politickou stranu 500 miliónů korun. Zároveň ale řekne: Nemám pro to žádný důkaz, jenom jsem to slyšel. A to je bráno jako berná mince, to se píše v novinách, jako že to je hotové, tady chtěl někdo ukrást 500 miliónů korun, ten člověk žongluje s informacemi bez jakýchkoli důkazů, napadá."

Soudní kroky vůči Michálkovi Pavel Drobil připravuje: „Já komunikuji se svými právníky, jak s těmi na občanské právo, tak s těmi na trestní právo připravujeme nějaké kroky, ale ty musí mít svůj čas, své časování.“

Naopak Knetiga žádné soudní popotahování nečeká: „Pan Knetig to neříkal nikde na veřejnosti, pan Knetig to říkal v soukromém rozhovoru,“ uvedl ve Studiu Česko Drobil.

Marián Vojtek, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme