Drobil: Zastavení dopravních staveb ovlivní životní prostředí

Ministerstvo životního prostředí bude chtít jednat s ministerstvem dopravy o seznamu staveb, které Vit Bárta minulý týden zastavil. Rádiu Česko to řekl ministr životního prostředí Pavel Drobil. Podle něj by například odstranění protihlukových opatření mohlo ohrozit už udělené šetření EIA pro jednotlivé stavby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda ODS Pavel Drobil | Foto: Tomáš Adamec

„Je třeba si uvědomit, že stavební rozhodnutí, která byla vydána, byla činěna na základě některých posudků rozhodnutí třeba o dopadech na životní prostředí a v případě, že by došlo k šetření na úkor infrastruktury, která souvisí s prostupností krajiny, která souvisí s ochranou, protihlukovými valy, tak by mohla být ta rozhodnutí zpochybněna V tomto smyslu si na to s panem ministrem Bártou budeme muset sednout a já věřím, že cestu, jak z toho ven, najdeme,“ řekl Drobil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zastavení některých silničních staveb v Moravskoslezském kraji mluvil z pohledu ministerstva životního prostředí jeho šéf Pavel Drobil

Ministr životního prostředí vidí jako problematické zastavení staveb v Moravskoslezském kraji, protože ozdravení ovzduší v tomto regionu patří k prioritním závazkům Nečasovy vlády.

„Je třeba se podívat do programového prohlášení. My jasně říkáme, že problematika ovzduší v Moravskoslezském kraji je priorita číslo jedna, a na druhou stranu stejně tak říkáme, že jedna z těch věcí, která to může vyřešit, je dořešení dopravní infrastruktury, jako jsou obchvaty měst, dokončení dálniční infrastruktury. Rozhodnutí o tom, že většina staveb je zastavena v Moravskoslezském kraji, je z mého pohledu problematické a já si na to chci skutečně s panem ministrem Bártou sednout,“ uvedl Drobil.

Marián Vojtek, Václav Pešička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme