V Moravskoslezském kraji mohou být tisíce dávek nebezpečné drogy, varuje policie. Jeden člověk už zemřel

Policie se obává, že by v Moravskoslezském kraji mohlo být několik tisíc dávek nebezpečné drogy. Na otravu syntetickým kanabinoidem v pondělí zemřel dvaatřicetiletý muž. Další, o čtyři roky starší, byl ve vážném stavu hospitalizován. Zdravotní problémy měl i šestnáctiletý chlapec, který drogu nejspíš také požil.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečné drogy v Moravskoslezském kraji | Zdroj: Policie ČR

Drogu zatím požilo zřejmě šest lidí, kteří měli zdravotní komplikace, informoval ve středu moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel.

V Ostravě se otrávili dva muži syntetickým kanabinoidem. Jeden zemřel

Číst článek

Není podle něj vyloučeno, že nebezpečná látka se do oběhu dostala poté, co ji v kontejneru v Ostravě našla žena bez domova. Policii tvrdila, že vzala jednu bednu ze šesti, které v kontejneru byly.

V každé krabici bylo podle Kužela 500 sáčků, každý z nich mohl obsahovat jednu až dvě dávky. S ženou je ale problematická spolupráce, není jasné, nakolik je důvěryhodná. Na případu pracují desítky policistů, řekl Kužel.

Policie případ šetří jako nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Pachateli hrozí trest vězení až 18 let.

Syntetické kanabinoidy jsou látky, které v mozku působí na stejné receptory jako THC, jedna z hlavních aktivních složek konopí. Jsou často prodávány jako legální alternativy zakázaných látek. Syntetický kanabinoid lze popsat jako sušenou rostlinnou hmotu podobající se nadrcenému konopí nebo rostlinnému koření. Uživatelé zpravidla tyto látky kouří. Substance se však mohou vyskytovat též v krystalické podobě.

Nebezpečné drogy v Moravskoslezském kraji | Zdroj: Policie ČR

Nebezpečné drogy v Moravskoslezském kraji | Zdroj: Policie ČR

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme